Biblioteka

Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
«
»
„Blondynka" Joyce C. Oates w DKK

Po wakacyjnej przerwie spotkali się w bibliotece członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą na czas wakacji była książka amerykańskiej pisarki Joyce Oates pt. Blondynka, poświęcona życiu słynnej gwieździe filmowej – Marilyn Monroe.

„Blondynka” nie jest biografią Marilyn Monroe – jest to powieść oparta na faktach z życia aktorki, której prawdziwe nazwisko brzmiało Norma Jeane Mortenson. Autorka skupiła się na ukazaniu wnętrza kobiety , którą podziwiały miliony i której przeznaczeniem było stać się legendą Hollywood. Nakreśliła różnorodny obraz jej charakteru : zmiennego i pełnego sprzeczności. Joyce Oates oprócz samej Marilyn portretuje również mężczyzn jej życia.

W ocenie klubowiczów książka wymaga pewnego skupienia, ponieważ język autorki jest dość trudny, a różnorodność formy czasem sprawia wrażenie chaosu. Nie zawsze wiemy, kto jest narratorem w danym momencie. Czytelnicy zwrócili uwagę również na obszerność dzieła, które zawiera ich zdaniem zbyt intymne opisy losów bohaterki.

Pisarka starała się w swojej powieści pokazać Marilyn Monroe – gwiazdę ekranu, ikonę seksu, wielką gwiazdę a zarazem Normę Jeane – pełną bólu, nieuzasadnionego strachu, stale pod wpływem traumatycznego dzieciństwa, po trzech nieudanych małżeństwach i wciąż czekająca na ojca, który nigdy nie zapragnął jej poznać.

W październikowej odsłonie DKK dyskutować będziemy na temat książki Doroty Gąsiorowskiej pt. „Antykwariat spełnionych marzeń”.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook