Biblioteka zaprasza

»
„CZY KOBIECOŚĆ MA TERMIN WAŻNOŚCI?” – PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE KOK

Skoro jestem kobietą mając 20 lat, to czy pozostaję nią do końca życia ??? A może poczucie kobiecości we mnie zanika z wiekiem… Czy jest to uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi czy zależy tylko i wyłącznie ode mnie samej…

Uczestniczki spotkania KoK – Kobiety o Kobiecości w październikowe popołudnie podjęły dyskusję na temat terminu ważności kobiecości. Wiele pań przyznaje, że będąc już w dojrzałym wieku „zapomniały” o tym, że są kobietami. Grunt to się ocknąć. Nie zapominajmy o szyku i elegancji, o pielęgnacji urody ale zachowajmy dystans do starzenia się. Rozważania oparłyśmy na cytacie Magdaleny Samozwaniec : „Starość ma te same apetyty co młodość, tylko nie te same zęby” pochodzącym z książki Nataszy Sochy pt. (Nie młodość).

W dalszej części obejrzałyśmy w programie „Lustro” rozmowę Pauliny Młynarskiej z Małgorzatą Pieczyńską – aktorka teatralną, filmowa i telewizyjną. Aktorka stwierdziła, że "Z wiekiem coraz mniej się maluję. Ale dba o siebie, bo uważa, że to nasz obowiązek". Nie udaje kogoś kim nie jest. Jest świadoma tego, że czas upływa ale ona go nie chce zatrzymywać na siłę.

Pamiętajmy kobiety o swojej kobiecości, sprawiajmy sobie „małe” przyjemności, które powodują uśmiech na twarzach zarówno 20 latek, jak i 100 latek !!!

JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE Z „KOBIECOŚCIĄ”
14 LISTOPADA O GODZ. 16:15.