Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„DRUGA SZANSA” MARCIE STEELE W DKK

Tematem listopadowego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki była powieść pt. ”Druga szansa”, angielskiej pisarki Marcie Steele. Autorka używa pseudonimu pisząc romanse i literaturę obyczajową dla kobiet do której zalicza się „Druga szansa”.

Która z kobiet nie kocha pięknych nowych butów ?. Książka jest ściśle związana z butami i branżą obuwniczą. Jednocześnie jest opowieścią o determinacji, motywacji i przyjaźni.
Sklep obuwniczy Chandler, to jedna z placówek, które mają swoją historię i tradycję. Po śmierci właściciela przywiązanego do klasycznych rozwiązań i z niechęcią do zmian i nowości, stery przejmuje jego córka. Właśnie wtedy obroty spadają i pojawia się ryzyko zamknięcia sklepu.
W sklepie zatrudnione są trzy osoby : Riley, Sadie i Dan. Każde z nich ma swoje problemy i złamane serca. Riley jest po rozstaniu z mężczyzną, który w święta oznajmił, że jest żonaty i ma dzieci. Sadie zmaga się z samotnością po śmierci męża i została sama z kilkuletnią córką. Dan zaś rozstał się z dziewczyną po tym , jak go zdradziła. Wszyscy zdają się stać na rozstaju i obserwujemy ich zmagania w tym by odnaleźć radość życia. Każde z nich próbuje dać sobie drugą szansę. Jednocześnie widmo utraty pracy mobilizuje trójkę przyjaciół do walki o sklep. Do jakich środków będą musieli się posunąć, by wzbudzić zainteresowanie i zwiększyć liczbę nowych klientów?. Jak postąpi Riley, gdy na jej drodze po raz kolejny pojawi się szansa na prawdziwą miłość?. Czy zaryzykuje ?....

Klubowicze przeczytali lekturę z przyjemnością dzięki lekkości stylu autorki i ciekawych historii życiowych bohaterów. Czytelnikom najbardziej podobał się sposób ukazania siły przyjaźni i niespotykanej więzi, jaka łączyła ze sobą wszystkich bohaterów. Każdy chciałby mieć przyjaciela, który stanie za nim murem i zrobi wszystko, by przywrócić szczęście i uśmiech na twarzy. Tacy są właśnie bohaterowie „Drugiej szansy”. Tu każdy na każdego zawsze może liczyć, niezależnie od konsekwencji jakie to spowoduje. Największą sympatią klubowicze obdarzyli Coopera, który pomagał bezinteresownie Sadie po śmierci męża. Także spodobał się Dan, szczególnie za nieopuszczające go, nawet w krytycznych i beznadziejnych sytuacjach, ogromne poczucie humoru i nieudane randki, z których starł się wyjść z twarzą.
Marcie Steele wplotła w opowieść różne wątki i poruszyła wiele tematów, przez co zdaniem klubowiczów nie wszystkie w równym stopniu zostały rozwinięte, zwłaszcza wątek miłosny.
Autorka całkowicie pominęła etap, w którym bohaterowie poznają się i zakochują się w sobie, co trochę ujmuje klimatowi panującemu w książce. Pomimo to czytelnicy polecają tą lekką, przyjemną i niewymagającą lekturę o niespotykanej tematyce.
Grudniowa lektura DKK to książka Bernharda Schlink pt.” Kobieta na schodach”
Spotkanie dnia 19 grudnia o godz. 16:00

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook