Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„HISTORIE PRZEDMIOTAMI PISANE” – WSPOMNIENIA SENIORÓW

Inspiracją do tematu spotkania z członkami ZERiI była publikacja Piotra Dzięciołowskiego pt. Historie przedmiotami pisane”. Książka zawiera opowieści znanych osób o różnych przedmiotach, które z rozmaitych powodów są dla nich ważne i cenne.

Zgodnie z oczekiwaniami każdy uczestnik przygotował się do zajęć, przynosząc ze sobą pamiątki i w ciekawy sposób o nich opowiedział. Dla jednych to zdjęcia z lat młodości były okazją do sentymentalnych wspomnień. Pani Anastazja zaprezentowała kilka fotografii swojego ojca, z lat 40 –tych, który był żołnierzem w Armii Andersa. Pani Wanda opowiedziała ciekawą historię o tym jak weszła w posiadanie Ikony Matki Boskiej - rodzinnej pamiątki. Ważnymi rzeczami były dla seniorów także pierwsze kartki okolicznościowe, rysunki, prezenty otrzymane od wnuczków. Swoimi wspomnieniami podzieliła się Pani Leokadia, która przeczytała życzenia sprzed lat od wnuków.
Ile przedmiotów tyle niepowtarzalnych historii, które zyskują na wartości, ponieważ skrywają pamięć o bliskich osobach i wydarzeniach sprzed lat. Niby zwykłe drobiazgi a tak bezcenne dla ich właścicieli.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook