Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
„LIROGON” CECELI AHERN W DKK

Powieść „Lirogon” irlandzkiej pisarki Ceceli Ahern była tematem lutowego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

Lirogon, to niezwykły australijski ptak, który potrafi naśladować każdy dźwięk jaki usłyszy. Fascynujące zdolności lirogona zainspirowały Cecelię Ahern do stworzenia bohaterki o imieniu Laura, mieszkającej samotnie w małym leśnym domku wśród dziewiczych irlandzkich wzgórz. Dziewczyna obdarzona niezwykłym darem, niczym lirogon, za pomocą dźwięków odtwarza otaczający ją świat. Istnienie młodej pustelniczki, odkrywają przez przypadek Bo, Salomon oraz Rachel, grupa filmowców zajmująca się kręceniem dokumentów. Zachwyceni niezwykłymi umiejętnościami Laury, postanawiają uczynić ją bohaterką swojego najnowszego filmu. W ten sposób życie dziewczyny, wcześniej samotnej i izolowanej od świata zewnętrznego, zmienia się diametralnie. Czy Laura odnajdzie się w wielkim świecie?. Czy poradzi sobie w nowej roli?. Czy miłość uchroni ją przed pułapkami czyhającymi w bezwzględnym świecie?.
Lektura przypadła do gustów klubowiczów. Z zaciekawieniem śledzili losy Laury. Podobał im się pomysł autorki na kreację bohaterki, inny niż do tej pory spotykali w książkach. Postać Laury fascynuje. To delikatna i wrażliwa kobieta, bardzo oczytana i mocno nieprzystosowana społecznie, a zarazem odważna, potrafiącą zadziwić czytelnika pewnością siebie i determinacją.
Klubowicze zwrócili uwagę na wiarygodnie ukazany przez Cecelie Ahern wątek show biznesu.
Na przykładzie Laury, która z powodu swoich szczególnych umiejętności trafiła do programu „Mam talent”, autorka pokazała czym kieruje się show biznes i jaki jest bezwzględny w swoich działaniach, jak współczesny świat nie potrafi zrozumieć odmienności, że wszystko jest w nim na sprzedaż.
„Lirogon” pokazuje Czytelnikowi, w jaki sposób odnaleźć swoje dzikie, nieskrępowane serce w świecie owładniętym przez media, Internet, dążenie do sławy i pieniędzy.

Marcową lekturą DKK będzie książka Ludwiki Włodek pt.”Pra”. O rodzinie Iwaszkiewiczów.
Spotkanie 20 Marca godz. 16:00

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook