Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„MOJE MIEJSCE NA ZIEMI – OGRÓD MOJEGO ŻYCIA..”– SZÓSTE SPOTKANIE GRUPY KOK

Czy istnieje takie miejsce, w którym możemy poczuć się szczęśliwe i bezpieczne??? Jak może wyglądać szczęśliwe miejsce??? Kto decyduje o tym, że jest ono szczęśliwym miejscem???
Na marcowym spotkaniu grupy KoK uczestniczki rozmawiały na temat swoich miejsc na ziemi. Praktycznie każda z Pań posiada takowe miejsce - swój ogród, w którym czują się dobrze, szczęśliwie.

Jest to ich swoisty azyl. Okazało się, że każdy ogród może być metaforą i symbolem, a nawet analogią życia każdego człowieka. My tak samo rodzimy się, budzimy do życia, rośniemy, dojrzewamy, czasami chorujemy, poddani jesteśmy różnym próbom, jak rośliny, drzewa, kwiaty, owoce i warzywa w naszych ogrodach. Mądrzy powiadają, że ogród jest odzwierciedleniem duszy człowieka, wartości jakimi się kieruje, to co jest dla niego ważne. W tej części biblioterapeutycznej spotkania oparłyśmy swoje rozważania na podstawie opowiadania pt. „Architekt ogrodów” autorstwa A. Kozak i A. Pietrzak., w którym główna bohaterka będąca architektem ogrodów zanim stworzyła projekt ogrodu dla zleceniodawcy najpierw musiała poznać osobowość, gusta, cechy charakteru klienta. Bo wierzyła, że tylko w ten sposób spełni oczekiwania ludzi, dla których pracuje. Wniosek nasuwał się jeden po zapoznaniu z lekturą : „Nikt przecież nie zna drugiego człowieka, jak on sam, więc tylko on sam może stać się architektem i budowniczym swojego ogrodu – życia.”
W dalszej części poznałyśmy drogę do sukcesu i siłę kolejnej kobiety – piosenkarki Haliny Frąckowiak. W rozmowie z Katarzyną Janowską Pani Halina wspominała m. in. swoje występy w Opolu i niezapomniane, odważne kreacje. Miłym akcentem na zakończenie spotkanie w bibliotece było wspólne śpiewanie przebojów Haliny Frąckowiak, wśród których nie mogło zabraknąć „Pogody dla bogaczy” czy „Napisz proszę”.
Zapraszamy na kolejne spotkanie KoK na temat: „Piękno kobiece”, które odbędzie się 19 kwietnia br., o godz. 16:00. Poznamy pasje, osiągnięcia i plany na przyszłość piosenkarki - Kayah.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook