Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
„OSTATNI LIST OD KOCHANKA” JOJO MOYES W DKK

Styczniowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki było poświęcone powieści angielskiej pisarki Jojo Moyes pt. „Ostatni list od kochanka”. Książka ta została okrzyknięta za jedną z najpiękniejszych. Autorka podbiła serca milionów czytelników bestsellerowymi „Zanim się pojawiłeś, „Kiedy odszedłeś” oraz „Dziewczyną, którą kochałeś”.

Powieść „Ostatni list od kochanka” opowiada o pracującej w londyńskiej gazecie Ellie, która szukając inspiracji do napisania artykułu natrafia przypadkowo na ślad romansu sprzed lat. Znaleziony list, pełen jest namiętności i pasji. Intryguje Ellie na tyle, że postanawia odkryć, jaka tajemnica kryje się za nim. Kobieta jest młodą dziennikarką, czerpiącą satysfakcję ze swojej pracy. Swoje życie mogłaby uznać za udane, gdyby nie romans z żonatym mężczyzną, który żyje pełnią życia a ona w ciągłej niepewności. Pomimo potępiających spojrzeń swoich przyjaciół, dalej brnie w ten układ.
Dzięki odnalezionym starym listom miłosnym z lat 60-tych poznajemy historię drugiej bohaterki – Jennifer. Jest piękna, bogata i uwielbiana nie tylko przez swojego męża, ale też grono mężczyzn. Pomimo całego dobra, młoda mężatka nie jest szczęśliwa. Pewnego dnia ulega wypadkowi. Traci pamięć. Robi wszystko, by sobie przypomnieć wcześniejsze wydarzenia…
Klubowiczom podobał się styl pisania Moyes pomimo że snuje swoją opowieść powoli i nie ukrywali, że nie od razu wciągnęła ich fabuła lektury. Jednak im bardziej zagłębiali się w treść, tym bardziej chcieli się dowiedzieć jaki będzie finał tej niebanalnej i oryginalnej historii miłosnej.
Czytelnicy omawiając lekturę próbowali zrozumieć postępowanie kobiet uwikłanych w romans i odpowiedzieć na nasuwające się pytania : Czy można kochać tak bardzo ? i Czy można zdradzać bezkarnie?.
„Ostatni list od kochanka” to inspirująca historia o tym, że warto znaleźć odwagę do podjęcia decyzji, która pozwoli zyskać to co w życiu najcenniejsze. Nawet wbrew rozsądkowi i na przekór konwenansom.

Następną lekturą w DKK będzie książka Cecyli Ahern pt.”Lirogon”
Spotkanie 20 lutego 2019 roku godz. 16 :00

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook