Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„Pedagogika zabawy” – szkolenie praktyczne dla bibliotekarzy.

W dniu 15 października 2012 r. bibliotekarze z Biblioteki Publicznej w Złocieńcu uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Stageman Polska : „Pedagogika zabawy” – szkolenie praktyczne dla bibliotekarzy.

Szkolenie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Organizatorem szkolenia była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna   im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.

Jedną z kluczowych umiejętności każdej osoby pracującej z grupami jest organizacja gier i zabaw. Pedagogika zabawy - często bardzo niedoceniana - jest poważną dziedziną humanistyczną, która uczy jak grać i bawić się, by kształcić i zjednywać sobie dzieci i młodzież a także dorosłych.

Szkolenie miało charakter praktyczny – trenerka Joanna Gradomska poprowadziła liczne gry i zabawy by pokazać, jak można czerpać przyjemność ze zorganizowanych i przemyślanych rozrywek.

Szkolenie wzbogacone zostało dodatkowo o takie umiejętności jak: warsztaty tańców dziecięcych, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe, gry i zabawy na każdą okazję oraz warsztaty zabaw chustą animacyjną.

Warsztaty były w 90% praktyczne. Teoria to tylko krótki wstęp, natomiast później zabraliśmy się do pracy. Nasza trenerka przekazała wszystko krok po kroku. Bardzo dużą zaletą warsztatów były przekazane dla wszystkich bibliotek książki z gotowymi scenariuszami gier, zabaw i zajęć animacyjnych.

Dobra zabawa i nabycie nowych umiejętności były gwarantowane!

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook