Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„PIĘKNY CZY PIĘKNA I BESTIA…. A MOŻE OBOJE JESTEŚMY PIĘKNI...” – SPOTKANIE KoK

Na kwietniowym spotkaniu grupy KoK – Kobiety o Kobiecości poznaliśmy drogę do sukcesu Kayah – polskiej wokalistki, autorki tekstów i producentki muzycznej.

Miałyśmy możliwość zobaczenia jej w programie Pauliny Młynarskiej „Lustro”. Kayah, a właściwie Katarzyna Magda Szczot, w szczerej rozmowie mówiła o swoich słabościach, wahaniu i niepewności. Jednak na przekór , udowadnia w ten sposób, jak silną jest kobietą. Co również potwierdza w wywiadzie w programie „Siła Kobiet – Droga do sukcesu”. W rozmowie z Katarzyną Janowską opowiada m.in. o książce, która miała znaczący wpływ na jej życie i o tym, w czym według niej tkwi prawdziwa siła kobiet. – Kobiety bardzo często, choć sobie z tego nie zdają sprawy, są takim feniksem odradzającym się z popiołów – mówi piosenkarka. Pięknie powiedziała, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają swoje wady i zalety.
To było wstępem do naszych zajęć biblioterapeutycznych na temat „Piękny i bestia”. Czy kobieta jest przysłowiową „bestią”, która nie przyniosła światu nic dobrego? Czy kobiety są potrzebne? Przyglądałyśmy się stereotypowi myślenia mężczyzny o kobiecie. On zawsze piękny, silny i w dodatku mądry a kobieta jest albo mądra albo śliczna… Swoje rozważania oparłyśmy na fragmencie książki pt. Pamiętniki Adama i Ewy autorstwa Marka Twaina. Zgodnie doszłyśmy do wniosku, że oboje jesteśmy piękni, gdy zdajemy sobie sprawę ze swoich wad i zalet, kiedy potrafimy wzajemnie się tolerować i akceptować i ujarzmić tę bestię, która tkwi w każdym człowieku. Związek dwojga to nic innego, jak wzajemne uzupełnianie się. Tytułowa Ewa chciała jedynie, aby Adam zrozumiał, że „sama inteligencja jest niczym, prawdziwy skarb kryje się w sercu (...) Dobre serce jest bogactwem, bez którego intelekt staje się ubogi…”. Życzymy wszystkim Paniom, żeby potrafiły wspaniale negocjować              w związkach i wykorzystywać swoją wiedzę mediatora.
Podsumowałyśmy spotkanie słowami : UZUPEŁNIAJMY SIĘ, BO ZARÓWNO KOBIETA JAK I MĘŻCZYZNA SĄ WAŻNI W BUDOWANIU WSPÓLNEJ RELACJI.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook