Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
„Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów” Ludwiki Włodek w DKK

Postać Jarosława Iwaszkiewicza nadal wzbudza emocje, dlatego też opowieści o nim nigdy za wiele. „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów” Ludwiki Włodek jest książką wyjątkową, bo napisaną przez prawnuczkę pisarza. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wyrazili swoje opinie na jej temat na marcowym spotkaniu.

Ludwika Włodek odbyła liczne podróże do miejsc związanych z Iwaszkiewiczami, spotkała się i rozmawiała z osobami z bliższej i dalszej rodziny. Czytała niepublikowane listy i pamiętniki z rodzinnego archiwum, gromadziła fotografie. Z zebranego w ten sposób materiału odtwarza przedwojenne losy Iwaszkiewiczów na Ukrainie jak również podczas powstania, dwóch wojen światowych i PRL-u. Powraca do historii rodzinnych prababci Anny z Lilpopów, portretuje grono mieszkańców Stawiska ( rodzinnego majątku Iwaszkiewiczów) z czasów wojny i ich słynnych gości : pisarzy, malarzy, polityków.
Klubowicze uznali książkę za ciekawą, chociaż trudno się im czytało z powodu natłoku imion osób w niej występujących, różnych gałęzi rodzin (zarówno Iwaszkiewiczów jak i Lilpopów) oraz narracje kilku bohaterów sprawiały, że łatwo było się pogubić. Pomogły stworzone przez autorkę drzewa genealogiczne rodzin. Dodatkowym atutem publikacji są według czytelników z prywatnych źródeł fotografie rodzinne, listy, liczne anegdoty i ciekawostki.
Dzięki tej lekturze poznajemy Jarosława Iwaszkiewicza bardziej od strony osobistej. Dowiadujemy się jakim był mężem, ojcem, dziadkiem oraz przyjacielem.
Kwietniową lekturą w DKK będzie książka Marii Nurowskiej pt. „Bohaterowie są zmęczeni”
Spotkanie dnia 24 kwietnia godz. 16:00

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook