Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„Służąca” w DKK

Młoda ,wykształcona Rosjanka i zamożny informatyk. Co ich połączy? Dlaczego przyjechała do Polski? Na temat książki Iwony Poczopko „Służąca” rozmawialiśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.

Główną bohaterką powieści jest Natalia Rozumowa, mieszkająca w Petersburgu. W swoim kraju była konserwatorem zabytków, ale z powodu sytuacji gospodarczej, politycznej straciła pracę. Próbując jakoś zarobić na utrzymanie swoje i córeczki Nataszy, przyjeżdża do Polski. Nie jest jej łatwo znaleźć godziwą pracę, ale w końcu trafia do domu Jakuba Kamińskiego, bogatego informatyka, który szuka gosposi. Dziewczyna, dostaje więc dobrą pensję i zaczyna nowe życie w Polsce. Jednak jej tęsknota za córeczką pozostawioną w odległym kraju ciągle daje o sobie znać. Gdy w domu pojawia się syn pracodawcy, dziewięcioletni Franek, relacje między Natalią a Jakubem znacznie się zacieśniają. Czy jednak tych dwoje ludzi, pochodzących z różnych światów, niosących brzemię skomplikowanej przeszłości, mogą być szczęśliwi? Co wyniknie z ich coraz większej zażyłości i jak potoczą się losy bohaterów ?

Powieść sprowokowała uczestników spotkania do dyskusji na temat stosunków polsko - rosyjskich .  O uprzedzeniach , naleciałościach, zagrożeniach z obydwu krajów.

Z książki dowiadujemy się wiele o historii, kulturze i problemach Rosji. To również piękna i niesamowita lektura o różnych typach miłości.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook