Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
„SENIORZE ĆWICZ PAMIĘĆ ! – JAK DBAĆ O KONDYCJĘ PAMIĘCI…

Spotkanie w bibliotece dnia 3 października z członkami Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów było poświęcone doskonaleniu pamięci seniora.

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko ciało, ale i mózg. To naturalna kolej rzeczy, którą w pewien sposób można opóźnić. To zależy od naszych chęci, samodyscypliny i świadomości.
Nie od dziś wiadomo, że sposobem na zachowanie sprawności w dowolnej dziedzinie są ćwiczenia. Podczas pogadanki seniorzy dowiedzieli się na przykład : Dlaczego warto ćwiczyć mózg w każdym wieku ?, Czy osoby starsze rzeczywiście mają słabą pamięć ?, Jaki jest odpowiedni tryb życia i dieta dla mózgu?. Poznali sposoby na utrzymanie pamięci w dobrej kondycji. Do nich należą m. in. : czytanie, uczenie się, zapamiętywanie ludzi, nowych rzeczy poprzez skojarzenia, granie w szachy, gry planszowe, angażowanie się w dyskusje, wymienianie swoich poglądów z innymi, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów itp. Ciekawym sposobem jest zabawa słowami. Na spotkaniu seniorzy brali udział w takich ćwiczeniach usprawniających myślenie. Sprawiły im dużą radość i przyjemność.
Sprawny umysł wpływa zarówno na funkcjonowanie w życiu codziennym, jak i na ogólny stan zdrowia, bo przecież to właśnie mózg steruje całym ludzkim organizmem.
Pamiętajmy, że starość przychodzi wtedy, gdy przestajemy trenować naszą pamięć i kiedy zanika w nas ciekawość życia.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook