Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
„TAJEMNICA MAGDALENY” KATARZYNY ZYCHLI W DKK

Dnia 23. maja podczas spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę Katarzyny Zychli pt. „Tajemnica Magdaleny”. Autorka poruszyła w niej problem aborcji i jej wpływu na psychikę kobiet.

Tytułowa bohaterka tuż po ślubie wyjeżdża do USA opiekować się ciotką, która uległa wypadkowi. Tam poznaje sąsiadkę ciotki, Sarę. Zaprzyjaźniają się i chętnie spędzają razem wolny czas. Pewnego dnia zostają zaproszone na urodziny do kolegi Sary. Tam, po nieświadomym zażyciu środków odurzających, Magdalena budzi się obok uczestnika imprezy. Jest przerażona i stwierdza, że została wykorzystana seksualnie. Wkrótce przekonuje się, że jest w ciąży. Dzięki pomocy finansowej Sary poddaje się aborcji, w tajemnicy przed najbliższymi. Wraca do Polski. Tu dowiaduje się od lekarza, że po odbytym zabiegu nigdy nie będzie matką… Czy jej tajemnica pozostanie tajemnicą ? Czy poniesie jeszcze większe konsekwencje swego czynu ? Czy można z tym żyć bez wyrzutów sumienia? Czy będzie jeszcze szczęśliwa? Czy ucierpi na tym jej wspaniałe małżeństwo? Czy ten splot zdarzeń był celowy?

Klubowiczom lektura nie sprawiła trudności w czytaniu. Katarzyna Zychla ujęła subtelnie i jasno ten wyjątkowo trudny temat, dylematy i rozterki moralne głównej bohaterki. Czytelnicy burzliwie dyskutowali o problemie Magdaleny, jej decyzji o aborcji i bolesnych przeżyciach w sferze duchowej i psychicznej, ukrywaniu prawdy przed mężem.
Powieść pt. ”Tajemnicy Magdaleny” ukazuje w sposób delikatny miłość małżeńską, drogi wychodzenia z kryzysu, właściwą drogę myślenia. Jest odbiciem współczesnych realiów życia, gdzie każdy może odnaleźć cząstkę siebie.
Pomimo zbyt wyraźnych akcentów chrześcijańskich (w tym celu została napisana książka) klubowicze uważają, że jest to pozycja dla każdego, po którą warto sięgnąć, gdyż tutaj niezwykle skomplikowane problemy znajdują zaskakująco proste rozwiązania, a miłość jest cudownym lekarstwem na wszystko.

Na ostatnie spotkanie przed wakacjami zapraszamy 13 czerwca o godz. 16 : 00

Lekturą wrześniowego spotkania DKK będzie książka Reys Monforte pt.” Rosyjska namiętność”.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook