Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
„TO NIE MOŻE BYĆ PRAWDA” HANNY DIKTY W DKK

Październikowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było powieści Hanny Dikty pt. „To nie może być prawda”.

Autorka jest laureatką kilkudziesięciu konkursów literackich. Debiutowała książką poetycką „Stop-klatka”. Mieszka w Piekarach Śląskich gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii i w tej rzeczywistości umieściła opowieść „To nie może być prawda”. Zaczyna się niewinnie. Dobiegająca czterdziestki Małgorzata ma kochającego męża, dwie oddane przyjaciółki i pracę w szkole, która przynosi jej satysfakcję. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka, o które od lat bezskutecznie starają się z mężem. Wkrótce jednak problem ten staje się błahostką, kiedy na jej drodze po latach pojawia się Janusz, jej wykładowca z czasów studenckich, z którym wdała się w romans….
Klubowicze docenili lekturę za jej lekki styl i realizm życiowych sytuacji bohaterów. Każda z postaci jest inna, z chwilami zwątpienia, różnymi problemami i marzeniami. Czytelnicy zastanawiali się nad główną bohaterką – Małgorzatą , dociekali dlaczego będąc na studiach wdała się w romans z żonatym wykładowcą Krzysztofem a po kilku latach zdradziła z nim męża ?. Jak powierzona tajemnica przez śmiertelnie chorego kochanka wpłynęła na jej dalsze życie.?
Klubowicze poświęcili dużo uwagi również Ani, przyjaciółce Małgorzaty. Bardzo nowoczesnej kobiety, dziennikarki katowickiej gazety, lubiącej dobrą zabawę, podróże i przelotne związki. Wzbudziła ona wśród niektórych czytelników mieszane uczucia. Co jednak docenili w niej to, że była zawsze, gdy Małgorzata jej potrzebowała i dodawała jej otuchy w trudnych momentach.
Hanna Dikta stworzyła historię nie tylko ciekawą, ale przede wszystkim wzbudzającą wiele emocji.
To książka o życiowych zakrętach, wzlotach i upadkach, o miłości i nadziei a także o trudnych wyborach, błędach i ich konsekwencjach.

Listopadową lekturą DKK będzie książka Marcie Steele pt. „Druga szansa”
Spotkanie dnia 21 listopada , godz. 16:00

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook