Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
…BO MĄDROŚĆ TKWI NIE TYLKO W WI - FI

15 maja ponad setka uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu wzięła udział w spektaklu pt. „Prastara Książnica – skarb i tajemnica”, który zakończył szesnasty już Tydzień Bibliotek.

W dzisiejszym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!
Aktorzy krakowskiego teatru MASKA zabrali młodych widzów na odległą wyspę, by wspólnie poszukiwać skarbu. Główna bohaterka – Kira, znalazła się w całkiem nowym dla siebie świecie. Dziewczynka, która wcześniej wszystkich odpowiedzi szukała w Internecie nie mogła połączyć się z WiFi. Przerażona nagle zorientowała się, że bez sieci nie wie, jak rozpalić ognisko i jak bez GPS’a zaleźć drogę do skarbu. Na szczęście na wyspie spotyka kangurka, tygryska i szamana, którzy dzielą się swoją mądrością. Jaką lekcję dostała młoda piratka? „Mądrość tkwi nie tylko w WiFi”. Gdzie więc szukać informacji, jeśli nie w Internecie? Szaman i jego mali pomocnicy zaprowadzili nas do biblioteki – miejsca, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. To tu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą codziennie na nowo odkrywać świat, a książki chętnie zabiorą wszystkich czytelników w fantastyczną podróż.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook