Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.bajkowe 2019gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.godziny biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
MAŁE MOLE CIĄGNĄ DO BIBLIOTEKI

„Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem” Elżbiety Zubrzyckiej to kolejna pozycja bajek terapeutycznych dla dzieci. Przyjemność wysłuchania jej mieli milusińscy z zaprzyjaźnionego Przedszkola Prywatnego.
Dzieci były zachwycone, słuchały w skupieniu, z szeroko otwartymi oczami.

Mała dziewczynka, jak każde dziecko, szuka przyjaciela. Chciałaby zaprzyjaźnić się z miłym puchatym misiem koala, ale przypadkiem spotyka kogoś zupełnie innego – krokodyla o smutnych oczach. Zostaje jego przyjaciółką, bo on tego chce, i wydaje się, że potrzebuje pomocy. Co wyniknie z tej przyjaźni?
Głównym przesłaniem książki jest ostrzeżenie: jeśli przypadkiem zaprzyjaźnisz się z krokodylem, nie czekaj, aż on się zmieni, i nie licz na to, że nauczysz go zachowywać się inaczej. Po prostu trzymaj się od niego z daleka i pozwól mu żyć tak jak chce.
Książka obrazuje nam to, w jaki niszczący sposób wpływają na nas „toksyczni” przyjaciele, jednocześnie pokazując jak wspaniale jest mieć prawdziwego, dobrego przyjaciela. Opowieść o Dziewczynce zawiera wiele pytań o przyjaciół oraz ich rolę w naszym życiu, co pozwala na zastanowienie się nad tematyką przyjaźni, uporządkowanie naszych myśli, ocenę naszych własnych relacji. Autorka podkreśla konieczność pamięci o swoich potrzebach, przestrzega przed manipulacją ze strony złych przyjaciół. Nie zapomina również o osobach dorosłych, które czują się odpowiedzialne za uwrażliwianie dzieci na tematykę przyjaźni. Do rodziców, wychowawców, nauczycieli kieruje zwięzłe, przejrzyście napisane podsumowania i rady, które pomogą w rozmowach z najmłodszymi oraz uporządkują wiedzę i poglądy dorosłych dotyczące tego ważnego w naszym życiu tematu.
Do przeczytania książki zachęcają piękne, kolorowe ilustracje autorstwa Marianny Jagody-Mioduszewskiej, które wiernie podążają za tekstem opowiadania.
Książka jest pozycją niezbędną w zbiorze każdego rodzica i wychowawcy. Zwraca uwagę na temat, dzięki któremu dziecko może uniknąć wielu rozczarowań i smutków na drodze do poszukiwania prawdziwego przyjaciela.
Spotkanie zakończyliśmy wspólnym rytmicznym tańcem.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook