Dnia 29 marca w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu odbył się powiatowy przegląd 68. Ogólnopolskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy musieli zaprezentować po dwa utwory: wiersze z publikowanej literatury w kategorii klas I – III oraz wiersz i prozę w kategorii klas IV – VI, VII – VIII i szkół ponadpodstawowych.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, komisja w składzie:
- Elżbieta Frankowska – radna Rady Miejskiej w Złocieńcu
- Eugenia Szastko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku
- Gabriela Lipska – kierownik Biblioteki Publicznej w Złocieńcu,
postanowiła przyznać tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim MARCELEMU ŚLIWCE – reprezentującego Zespół Szkół im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu.
Tytuł LAUREATA Małego Konkursu Recytatorskiego otrzymali:
- MAJA MARSZAŁ – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu
- MARCELI KRAK – Szkoła Podstawowa na 2 w Drawsku Pomorskim
- BARBARA SZYDŁOWSKA – Szkoła Podstawowa na 1 w Złocieńcu.
Wyróżnienia otrzymali: Nadia Głowacka, Aleksander Limarowski oraz Wiktoria Gliszczyńska.
Komisja podkreśliła, iż poziom recytacji był wyrównany, uczestnicy zaprezentowali ciekawy dobór tekstów oraz oryginalny sposób ich interpretacji.
Laureaci konkursów będą reprezentować Powiat Drawski na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.
Dziękujemy instruktorom, nauczycielom i opiekunom za znakomitą pracę z młodymi uczestnikami przeglądu.

tekst i zdjęcia: Grażyna Król