Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»

NAJLEPSZY Z 10 – finał 2019

piątek, 25, październik 2019

24 października w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyła się VIII edycja turnieju wiedzy NAJLEPSZY Z 10 zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu.

Tematem październikowego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki była powieść Katarzyny Drogi nosząca tytuł „Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie”. Książka opisuje w zbeletryzowanej formie losy tej wybitnej postaci. Większość wie, że istniała i kojarzy piosenkę „Miłość ci wszystko wybaczy”, wielu nawet potrafi przywołać w głowie obraz tej niezwykłej kobiety. A jednak nie wiadomo o niej zbyt wiele. A przynajmniej tak było do momentu, w którym Katarzyna Droga postanowiła nam przybliżyć życie Ordonówny.

W marcu dzieci z grupy Jeżyki i Biedroneczki z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka przystąpiły do akcji bibliotecznej „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. 

RÓŻNE OBLICZA LITERATURY

środa, 16, październik 2019

10 października naszą bibliotekę odwiedziły Sówki i Borsuki z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka.

Spotkanie w bibliotece z członkami ZERiI było poświęcone sylwetce polskiego pisarza tworzącego na emigracji - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Włączyliśmy się tym samym w obchody 100 rocznicy urodzin pisarza bowiem Uchwałą Sejmu RP rok 2019 został ustanowiony Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Marzysz o oryginalnych koralach ??? Zrób je sama.

Skoro jestem kobietą mając 20 lat, to czy pozostaję nią do końca życia ??? A może poczucie kobiecości we mnie zanika z wiekiem… Czy jest to uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi czy zależy tylko i wyłącznie ode mnie samej…

 

8 października w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu odbyły się warsztaty komiksowe przeprowadzone przez Zbigniewa Masternaka. W zajęciach wzięła udział klasa Vc ze Szkoły Podstawowej nr 1.

1 października naszą bibliotekę odwiedziły Wiewióreczki i Biedroneczki z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka.

30 września dzieci z Prywatnego Przedszkola, wraz z opiekunami odwiedziły naszą bibliotekę. Przedszkolaki z radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. 

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook