tydzien bibliotek 2015 banergk is 177gk is 177

Godziny otwarcia: ----- poniedziałek - czwartek 10.00 - 18.00, ---- piątek 8.00 - 16.00, ----sobota 9.00 - 13.00
Złocieniecki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Złocieńcu w partnerstwie z grupą młodzieży „Pestki w Akcji” oraz Hufcem Szczecinek ZHP otrzymali dofinansowanie na realizację inicjatywy pn. „Człap, człap na harcerski raj(d) – wędrówka śladami historii Złocieńca” w wysokości 6000,00 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego Operatorem w województwie zachodniopomorskim jest Goleniowski Dom Kultury.
Realizacja inicjatywy „Człap, człap na harcerski raj(d) - wędrówka śladami historii Złocieńca”, zakłada organizację trzydniowego rajdu, w terminie 15-17 września 2023 roku, dla młodych ludzi chcących harcować oraz grupy „Pestki w Akcji”, z warsztatami, spotkaniami, zajęciami i zabawami, a także finalnym historycznym spacerze po Złocieńcu z Pawłem Redmanem. Podczas trzydniowego rajdu przeprowadzone zostaną warsztaty z podstaw języka migowego, warsztaty recyklingu plastycznego „Pierścień harcerski” oraz warsztaty „Harcerskie zwyczaje”. Ogłoszony zostanie konkurs dla uczestników trzydniowego rajdu na projekt logo i naszywki dla drużyny harcerskiej działającej na terenie Złocieńca. Dodatkowo pierwszego dnia rajdu odbędzie się świeczkowisko w SP nr 1, któremu towarzyszyć będą śpiewy i pląsy harcerskie. Ostatniego dnia rajdu dla uczestników zaplanowane zostało wyjście do złocienieckiego Kina „Mewa” na film pt. „Drogi Panie Dyktatorze”, - historia opowiedziana z perspektywy dziecka o sile przyjaźni i ludziach, których los postawił po różnych stronach barykady.
W ramach inicjatywy rozpoczęły się już akcje promocyjne harcerskiego rajdu po złocienieckich szkołach. Grupa „Pestki w Akcji” samodzielnie przygotowała i zmontowała filmik, na którym przedstawiają idee harcerstwa https://www.youtube.com/watch?v=U_AS5D0aRlw
DRODZY UCZNIOWIE JEŻELI NIE ZDĄŻYLIŚCIE JESZCZE SIĘ ZAPISAĆ NA HARCERSKI RAJD PRZYJDŹCIE KONIECZNIE Z RODZICAMI 16 WRZEŚNIA W GODZ. 11:00-12:00 DO SP NR 1 W ZŁOCIEŃCU !!! – CZEKAMY NA WAS
Już dzisiaj zapraszamy na wystawę zdjęciową, która odbędzie się 25 września 2023 roku o godz. 18:00 w "Galerii na ścianie" Złocienieckiego Ośrodka Kultury dokumentującą poszczególne etapy realizacji Inicjatywy.
Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj !!!
tekst: Anna Styrska
zdjęcia: Elżbieta Pryboda, Viktoriia Hakh
montaż filmu: Karol Kuropatnicki