Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
DKK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY- „ CUDOWNY CHŁOPAK I JA”

1 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży. Dyskutowaliśmy o książce „Cudowny chłopak i ja” R. J. Palacio.

To pouczająca lektura dla młodych czytelników, wydana w formie trzech opowiadań. Widziana z perspektywy trójki różnych dzieci: Juliana, Christophera i Charlotte. To także dalszy ciąg Auggie’go- bohatera niezaprzeczalnie wyjątkowego. Tym razem możemy poznać historię od nowa oczami : Juliana, szkolnego łobuza, który wiecznie rzuca mu kłody pod nogi, nastawiając przeciwko niemu innych uczniów, Christophera: najlepszego przyjaciela chłopca, fana „Gwiezdnych wojen” i Charlott, prymuski klasowej, która zawsze stara się być neutralna wobec problemów wśród rówieśników. Powieść dedykowana jest starszym i młodszym czytelnikom. To skarbnica wspaniałych mądrości i ponadczasowych prawd. W trzech krótkich rozdziałach autorka była w stanie sprowokować odbiorcę do przemyśleń i do refleksji na temat życia, dojrzałości i dzieciństwa. Klubowicze stwierdzili, że lektura nie należy do łatwych i lekkich i nie chodzi tu o treść, ale także o to, że przywołuje wspomnienia i przemyślenia, które nieraz są bardzo trudne. Warto jednak się z nią zmierzyć.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się dnia 29 marca. Omawiać będziemy książkę Kaliny Jerzykowskiej "Ciocia Rose i złote żołędzie".
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook