Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
DKK DLA DZIECI i MŁODZIEŻY- „DOBRE I ZŁE PRZYJAŹNIE”

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaka może przytrafić się każdemu człowiekowi. Niełatwo jednak znaleźć jest tę prawdziwą. Niełatwo jest w życiu bez niej, ale często i z nią. Jak ją znaleźć, jak rozpoznać, a potem pielęgnować?... Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas spotkania DKK dla dzieci i młodzieży.

Pomogła nam w tym książka Elżbiety Zubrzyckiej pt.”Dobre i złe przyjaźnie”. To nie jest lektura do czytania jednym tchem. To raczej poradnik, choć napisany przyjaznym i prostym językiem. Autorka bardzo skrupulatnie, oprowadza po świecie poruszającym zagadnienie przyjaźni, poprzez wyjaśnienia, definicje i rozważania, ale również poprzez autentyczne przykłady z życia. Radzi i przestrzega. Robi to z wielkim wyczuciem, w sposób bardzo delikatny i obrazowy. „Dobre i złe przyjaźnie” przybliża ważne zagadnienia i może pomóc uświadomić sobie coś, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy. Niesie wsparcie młodym czytelnikom w świecie relacji międzyludzkich, zachęca do refleksji i pokazuje, jak pielęgnować więzi. Książka ta to wartościowa pozycja zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników. Klubowiczom książka bardzo się podobała i stwierdzili , że wynieśli z niej wiele cennych rad.
Następne nasze spotkanie odbędzie się 25 maja , tematem naszej dyskusji będzie książka pt. „Szklane dzieci” Krystiana Olson.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook