Biblioteka

Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/mirabelka_851x315gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2018 zajaczekgk-is-177.jpglink
«
»
Harry Potter i Książę Półkrwi J. K. Rowling w DKK dla Dzieci i Młodzieży

29 września w bibliotece odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży.

Tematem naszej dyskusji była książka J. K. Rowling „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Jest to szósty tom serii opowieści o przygodach młodego czarodzieja. Każdy z pięciu poprzednich tomów stanowił odrębną i skończoną całość- stawiano w nim pewien problem, wokół którego zbudowana była fabuła powieści, ale i rozwiązywano go. Z szóstego tomu dowiadujemy się wprawdzie, kim był tytułowy Książę Półkrwi, ale nie to jest przecież najważniejsze. Część ta bowiem stanowi przede wszystkim opowieść o ostatecznej walce Harry’ego z jego największym wrogiem- Lordem Voldemortem. Z pierwszych stron książki dowiadujemy się, że rozpoczęła się wojna między zwolennikami Voldemorta- Śmierciożercami, a resztą czarodziejskiego świata. Jednak i wśród czarodziejów, stojących po stronie dobra, nie ma zgody. Ta książka budziła w dyskutujących skrajne emocje. Jednych klubowiczów przenosiła do innego cudownego świata magii i czarodziejstwa. Dla drugich była to bajka, w którą nie chcieli wierzyć. Jednak czytając tę opowieść nikt nie pozostał obojętny. Harry Potter przyciągał uwagę klubowiczów na tyle, że nie można było spotkać wśród nich osoby, która by nie znała jego losów.
Na kolejnym spotkaniu młodzieżowego DKK tj.27 października o godz. 15:30, będziemy omawiać książkę Paula Heiney’a pt. Czy krowy mogą schodzić po schodach? Serdecznie zapraszamy.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook