Dnia 30 marca gościliśmy w naszej bibliotece klasę Vb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Spotkanie nasze dotyczyło głównie księgozbioru zgromadzonego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
Uczniowie dowiedzieli się, że książki podzielone są w bibliotece na działy ze względu na zawarte w nich treści, a w każdym dziale obowiązuje ułożenie alfabetyczne wg nazwisk autorów. Ważnym elementem w pracy bibliotekarzy jest utrzymanie porządku w księgozbiorze pozwalające czytelnikom odszukanie interesujących ich pozycji książkowych.
Młodzież zapoznała się także z katalogiem on-line Biblioteki Publicznej w Złocieńcu, który ułatwia czytelnikom przeszukanie zbiorów w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tych możliwości.