Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/godziny otwarcia biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/ptaki 2019 banergk-is-177.jpglink
«
»
KATASTROFA PROMU „JAN HEWELIUSZ”

Dnia 14 grudnia w Bibliotece Publicznej odbyła się pogadanka połączona z prezentacją multimedialną i wystawą rysunków z okazji zbliżającej się 20. rocznicy zatonięcia promu „Jan Heweliusz”.

Katastrofa miała miejsce 14 stycznia 1993 w godzinach wczesnorannych na Morzu Bałtyckim u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia. Prom MF Jan Heweliusz zatonął w czasie rejsu ze Świnoujścia do Ystad podczas niespotykanie silnego sztormu – o sile 12 stopni w skali Beauforta około godz. 4:36.

Pogadanka obejmowała historię promu, ostatni rejs oraz okoliczności jego zatonięcia. Można było się dowiedzieć jak są zbudowane tego typu promy. Wspomniano także o innych tego typu katastrofach morskich.

Prelekcja została przygotowana przez Dariusza Śliwczyńskiego i Wojtka Miłaszewicza uczniów ZSP w Złocieńcu , a nasi goście, uczniowie kl.VI z SP nr 1 słuchali z zaciekawieniem tych niesamowitych opowieści.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy rysunków znajdujących się w bibliotece wykonanych przez Darka Śliwczyńskiego dotyczących promu „Jan Heweliusz”.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook