Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
KODOWANIE NA DYWANIE

Podczas zajęć z wychowankami internatu ZPET ćwiczyliśmy pamięć, koncentrację oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Współpraca w parach i w grupie pozwoliła uświadomić uczestnikom, że każdy jest ważny i potrzebny.

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych, na przykład układanki typu sudoku, klocki czy kolorowe kubeczki.
„Kodowanie na dywanie” zintegrowane jest z różnymi dziedzinami wiedzy. Właściwie na każdych zajęciach można sobie elementy programowania wpleść w naukę. A im dalej, tym łatwiej i otwiera się możliwość eksperymentowania. Bardzo dużo aktywności edukacyjnych w tym obszarze da się realizować bez użycia komputerów.
Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki czy ortografii staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę.
Zabawy z kubeczkami na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, doskonalimy myślenie abstrakcyjne i przygotowujemy do nauki programowania.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook