Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.bajkowe 2019gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.godziny biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
Kurs komputerowy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

W Bibliotece Publicznej w Złocieńcu realizowane są warsztaty komputerowe z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Mają one przede wszystkim na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 50 roku życia.

Warsztaty prowadzone są pod hasłem „Klik Plik” i odbywają się w Czytelni Internetowej.

Pierwszy cykl warsztatów rozpoczął się 12 października 2011 roku i trwał do 15 grudnia 2011 roku. Uczestniczyło w nim 6 osób, pięć pań i jeden pan. Zajęcia odbywały się cyklicznie w każdy wtorek i czwartek i prowadzone były w dwóch grupach. Zajęcia trwały od godz. 11.00 do godz. 13.00.

Nowy cykl warsztatów komputerowych rozpoczął się 17 lutego 2012 roku i potrwa do 31 maja 2012 roku. W zajęciach uczestniczy obecnie 6 osób. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki i czwartki od godz. 11.00 do godz. 13.00.

Warsztaty są podzielone na trzy grupy tematyczne:

  1. Podstawowa obsługa komputera (włączanie, wyłączanie, obsługa myszki, klawiatury i inne);
  2. Omówienie wybranych programów (praca w programie Office, nauka pisania, zapis, kopiowanie, usuwanie, drukowanie i inne);
  3. Podstawy korzystania z Internetu (m.in. założenie konta pocztowego, nauka korzystania z poczty elektronicznej, nauka wyszukiwania informacji w Internecie, przeglądarki internetowe FireFox i inne).

 

Zajęcia prowadzone są w ramach programu "Akademia Orange dla bibliotek".Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by Biblioteki stały się nowoczesnymi , wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.Fundacja w ramach Programu przekazała Bibliotece dotację finansową w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, a w szczególności na pokrycie kosztów dostępu do internetu w placówce głównej i na filiach.

 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek.

 

logoorange

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook