Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.
Z tej okazji gościliśmy w bibliotece grupę Liski z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka. Dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat książek i ich poszanowania, wysłuchały baśni „Ołowiany żołnierzyk” H. Christiana Andersena oraz obejrzały książki, które służą dzieciom do czytania, oglądania, zdobywania wiedzy oraz interaktywnej zabawy.
Przy okazji nasi milusińscy obejrzeli również wystawę prac plastycznych przedszkolnego konkursu „Tradycje Wielkanocne”, która zdobi hol naszej biblioteki.