Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA W 100LICY

Na przełomie września i października klasy IVc, Vc, VIa oraz VIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu wzięły udział w warsztatach związanych z obchodami 100-lecia niepodległości. Akcja polega na zorganizowaniu w bibliotekach w całej Polsce warsztatów na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

Celami akcji są:
- promocja czytelnictwa;
- rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
- zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
- włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
„Mirabelka” – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.
Uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentów książki, z których poznali historię mieszkańców kamienicy pana Friedmana, a szczególnie Dorki, Chaima i ich synka Noamka. W opowieści przewijają się również obrazy wojny i okupacji. Ważne miejsce w tej historii ma także tajemnicza postać Pani Ireny, która wyprowadza dzieci za mur getta.
Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali mirabelkowe drzewo pamięci, na którym umieścili swoje dłonie z papieru, a także skosztowali przetworów z mirabelki: dżemu i soku.
Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Warsztaty w Złocieńcu odbyły się w Bibliotece Publicznej.
Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook