Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
MOJE PRAWA – WAŻNA SPRAWA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Właśnie tego dnia gościliśmy w bibliotece kl. Vd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. O tym, jak ważne jest ustanowienie praw i ich przestrzeganie przekonali się na „własnej skórze”: rozbijając się na bezludnej wyspie, na której prawdopodobnie trzeba będzie spędzić wiele miesięcy, a może i lat, uczniowie musieli ustanowić zasady, którymi będą się kierować, aby dobrze im się żyło. Młodzież poradziła sobie doskonale z tym zadaniem.
Prawa dziecka zapisane są w Konwencji przyjętej przez ONZ w 1989 roku. W Polsce na straży praw dziecka stoi Rzecznik Praw Dziecka.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma uświadomić najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnieć, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook