Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

Misją Biblioteki Publicznej w Złocieńcu jest:

• Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.
  • Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji.
  • Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.
  • Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.
  • Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników.
  • Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.
  • Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.
  • Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie  koleżanek i kolegów  w rozwijaniu kompetencji zawodowych.