Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.bajkowe 2019gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.godziny biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
OJCZYSTY – DODAJ DO ULUBIONYCH!

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy VI c wraz z wychowawczynią panią Olgą Kępińską.

Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Jego obchody mają na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, promocję wielojęzyczności, a także zwrócenie uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.
Uczniowie potwierdzili, że język polski jest bardzo trudny. Ma skomplikowaną gramatykę i ortografię. Posiada wiele trudnych do wypowiedzenia i często niezrozumiałych słów.
Podczas spotkania młodzież miała za zadanie przedstawić graficznie m. in. słowa: atencja, degrengolada, hiperglikemia, prestidigitator, sinologia, rewitalizacja. Doskonale poradzili sobie także z krótkim opowiadaniem, w którym należało zastąpić wszędobylskie słowo „fajny” innym określeniem.
Wszystkich, którzy lubią bawić się słowem zapraszamy do biblioteki po bogatą kolekcję „łamańców językowych” oraz rymowanek.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook