tydzien bibliotek 2015 banergk is 177gk is 177

Godziny otwarcia: ----- poniedziałek - czwartek 10.00 - 18.00, ---- piątek 8.00 - 16.00, ----sobota 9.00 - 13.00

„Biblioteka Publiczna w Złocieńcu to naprawdę otwarte miejsce, z bogatą ofertą nie tylko czytelniczą ale również spotkań dydaktyczno-edukacyjno-kulturalnych dla osób w każdym wieku (…)” -  to słowa jednej z Czytelniczek, które na pewno powodują w nas bibliotekarkach zadowolenie i jest to sygnał, że nasza praca jest ważna dla innych. Cały miesiąc maj obfitował w przeróżne spotkania, zajęcia, warsztaty, zabawy, animacje w ramach obchodów Tygodnia  Bibliotek, który tak naprawdę trwał miesiąc J Zarówno czytelnicy najmłodsi, jak i dorośli mieli okazję świętować z nami uczestnicząc licznie i aktywnie w spotkaniach autorskich m. in.
z Marcinem Grzelakiem, Renatą Piątkowską, Anetą Kmieć-Wawrzyniak i jej książką pt. „Rawawik- Emocje są ważne”. Aktorzy krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” rozpoczęli cykl wydarzeń związanych z obchodami Święta Bibliotek i Bibliotekarzy grając dla uczniów nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu spektakl promujący czytelnictwo pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Biblioteczna grupa teatralna przygotowała premierę przedstawienia w formie teatrzyku pudełkowego na podstawie książki Iwony Pietrzak-Płachty pod tytułem „Wypożyczalnia skrzydeł”. Członkowie Klubu Młodych Czytelników "BookLaND", działającego przy bibliotece, włączyli się w obchody XXI Tygodnia Bibliotek promując literaturę młodzieżową ze szczególnym uwzględnieniem serii Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Ponadto odbyły się liczne spotkania z przedszkolakami, uczniami szkoły podstawowej m. in. „Plenerowa Biblioteka”, „Tajemnicza mapa i wyprawa po skarb”, „Dzień dobry Biblioteko!”, „Cały świat w bibliotece”. Dorośli uczestniczyli w zajęciach manualnych, tworząc przepiękne bukietowe rożki kwiatowe. Nie zabrakło również spotkań
z cyklu zajęć biblioterapeutycznych pn. „KoK-Kobiety o Kobiecości”. W Dyskusyjnym Klubie Książki omawialiśmy twórczość Marcina Grzelaka. Seniorki i podopieczni Klubu Pacjenta oraz DPS-u z zaangażowaniem wielkim uczestniczyli w warsztatach tworzenia „Nowych opowieści ze starych stronic książek”. Działo się wiele i bardzo intensywnie, ale uśmiech i zadowolenie ze strony odbiorców naszych działań jest największym podziękowaniem za bibliotekarską pracę.

Jesteśmy wdzięczne Czytelnikom i Przyjaciołom biblioteki za liczne życzenia, prezenty, miłe słowa i docenienie naszej profesji. To dla Was wciąż rozwijamy się i dokształcamy, poprzez uczestnictwo w szkoleniach, otwieramy się na nowe formy pracy z czytelnikiem. Wszystko, aby „Biblioteka była – miejscem na czasie”.

Spektakl  i spotkania autorskie zostały sfinansowany z dotacji Starostwa Powiatowego
w Drawsku Pomorskim w ramach pełnionych przez MiPBP w Drawsku Pomorskim zadań powiatowych
.