Tomasz Samojlik - polski biolog i popularyzator przyrody, doktor nauk biologicznych, który jest jednocześnie pisarzem, rysownikiem i twórcą komiksów. Ich bohaterami najczęściej są zwierzęta. W swoich książkach autor przemyca mnóstwo ciekawostek przyrodniczych.
Najbardziej znana i lubiana jest seria o przygodach sympatycznego żubra Pompika i jego wesołej rodzinki. Celem twórczości Tomasza Samojlika jest przełożenie specjalistycznej wiedzy naukowej na język zrozumiały dla młodych odbiorców.
Podczas spotkania w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu autor opowiedział o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji. Odbiorcami opowieści byli uczniowie klasy IVc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Dziękujemy pani Joannie Turczyn za przygotowanie młodzieży do spotkania.
Spotkania z Tomaszem Samojlikiem zostały sfinansowane z dotacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim w ramach pełnionych przez MiPBP w Drawsku Pom. zadań powiatowych.

Tekst i foto: Grażyna Król