Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
POWRÓT DO DZIECIŃSTWA – WSPOMNIENIA SENIORÓW

Większość z nas chyba lubi powracać myślami do czasów, które kojarzą nam się z okresem przyjemnej beztroski czyli dzieciństwem. Na majowym spotkaniu z członkami ZERiI odbyliśmy sentymentalną podróż w czasie. Przenieśliśmy się do świata bajek, w którym królowały ukochane wieczorynki takie jak : Jacek i Agatka, Gąska Balbinka, Miś Uszatek czy Bolek i Lolek.

Były to bajki wyciszające, pełne pozytywnych emocji i edukujące. Seniorzy wyrazili swoją dezaprobatę w stosunku do większości obecnych dobranocek, które pokazują przemoc i posługują się mało adekwatnym słownictwem do wieku.
Następnym tematem podróży był niezapomniany świat zabaw i gier. Wspominaliśmy gry w klasy, zabawy w chowanego, w skakankę, czy gry w bierki. Wszyscy z uczuciem opowiadali o swoich ulubionych sposobach spędzania wolnego czasu. Przypomnieliśmy sobie również smaki dzieciństwa, potrawy, smakołyki, które na chwilę przeniosły nas do krainy zapachów.
Seniorzy przywołali w pamięci kluski placuszki robione przez ich rodziców, a także domowe ciasta pieczone oraz bułki z wiejską śmietaną i cukrem. Ulubionym przysmakiem były lody bambino, landrynki i oranżadki w saszetkach.
Spotkanie zakończyliśmy na wesoło czytając wybrane kawały z książki pt. Dowcipy z PRL-u.
Było to ostatnie spotkanie tematyczne przed przerwą wakacyjną. Zapraszamy we wrześniu.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook