Biblioteka

Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
«
»
Rok 2017 - Rokiem Josepha Conrada – Fakty z życia pisarza i jego twórczość

Przyszedł wrzesień, a do kolejnych wakacji tylko rok… Dla bibliotekarzy to również czas na wznowienie spotkań i zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

W pierwszą środę miesiąca, tj. 6 września br., gościliśmy seniorów ze złocienieckiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego (pseud. Joseph Conrad). Ustanowienie Sejmu RP roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego jest formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści, jak m.in. "Jądro ciemności", "Lord Jim", "Smuga cienia" czy "Tajny agent".
"Był on pisarzem uniwersalnym, podejmował tematy ważne dla Starego Kontynentu. Już ponad 100 lat temu nakreślił wizję Europy bez granic, stanowiącą podstawę trwałego pokoju między europejskimi narodami. Wpływ twórczości Josepha Conrada na współczesną literaturę ma wymiar ponadczasowy, a jego dzieła (...) na zawsze weszły do kanonu lektur. Powstały pod wpływem literatury polskich romantyków dorobek pisarski Josepha Conrada zawiera uniwersalne wartości etyczne" - podkreśla uchwała.
W prezentacji multimedialnej przygotowanej na tę okazję zostały przedstawione najważniejsze fakty z dość ciekawego życia Josepha Conrada-Korzeniowskiego nie tylko pisarza, ale „człowieka trzech kultur” : polskiej, francuskiej i angielskiej. Seniorzy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację, przyznając, że Joseph Conrad-Korzeniowski był niezwykłym człowiekiem, który posiadał niesamowitą zdolność obserwacji. Zgodzili się również z opinią, że ze wszystkich pisarzy, jakich wydała Polska, Joseph Conrad-Korzeniowski był pisarzem najbardziej europejskim. Także w tym sensie, że już sto lat temu rozumiał to, czego dzisiaj się uczymy: „wspólnota europejska jest najlepszym zabezpieczeniem wszystkich naszych bogatych i różnorodnych kultur narodowych.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook