Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
SPOTKANIE AUTORSKIE MAGDALENY MAJCHER

Dnia 3 czerwca gościliśmy w bibliotece pisarkę Magdalenę Majcher – autorkę powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym.

Jak sama przyznaje, pisze o tym co ją interesuje. Tematy jakie porusza są ważne i trudne, to m.in. rzeź wołyńska, przesiedlenia, powstanie warszawskie, adopcja, przemoc domowa i wiele innych. Dotychczas wydała jedenaście książek takich jak popularny cykl „Wszystkie pory uczuć”, powieści : „W cieniu tamtych dni”, „Stan nie! Błogosławiony” i inne. Saga Nadmorska to jej najnowszy cykl. Pisarka mieszka i tworzy w Katowicach.
Podczas spotkania autorka promowała książkę. „Obcy powiew wiatru”, która jest pierwszym tomem trzyczęściowej Sagi Nadmorskiej. Akcja została osadzona w województwie zachodniopomorskim, konkretnie w Ustroniu Morskim. Rozpoczyna się w latach 30 ubiegłego wieku w województwie wołyńskim na terenie dzisiejszej Ukrainy i jak mówi sama autorka - praca nad nią była bardzo wymagająca. Jako że wschodni tygiel wielonarodowy tamtych czasów jest bardzo wymagający dla pisarza, autorka musiała poszerzyć wiedzę o tych czasach, bo to co się dzieje w książce silnie związane jest z ówczesną sytuacją polityczną. Stosunki polsko - ukraińsko - żydowskie, wysiedlenie Polaków mieszkających na terenie ówczesnego województwa wołyńskiego na tereny pomorza zachodniego i nietknięte wojną Ustronie Morskie. To wszystko odnajdziemy wypełnione w perypetiach bohaterów Magdaleny Majcher - mówiła autorka.
Pani Magdalena zdradziła czytelnikom, iż drugi i trzeci tom sagi ukażą się jeszcze w tym roku.
Autorka opowiedziała uczestnikom spotkania również czego czytelnik może spodziewać czytając jej książki. Przedstawiła konkretne tytuły i krótko zreferowała ich fabułę. Powiedziała , że od jakiegoś czasu stawia sobie wyzwania i pisze na tematy , które wymagają od niej przygotowania merytorycznego. Na przykład w książce „Wszystkie pory uczuć. Wiosna'' poruszyła temat adopcji dziecka z alkoholowym zespołem płodowym, który wymagał od niej pracy typowo reporterskiej. Pojechała do domu dziecka, do domu adopcyjnego i spotkała się z kobietą, która podjęła się opieki nad dwojgiem dzieci, rodzeństwem z alkoholowym zespołem płodowym, poznałam również ich. W takich przypadkach sięga po literaturę faktu i popularnonaukową.
Publiczność podjęła dyskusję z gościem, ponieważ Pani Magdalena dała się poznać nie tylko od strony zawodowej ale i prywatnej. Zdradziła nam wiele z życia osobistego. Ponadto to bardzo młoda, otwarta, energiczna i pozytywnie myśląca osoba, która bez problemu nawiązała kontakt z czytelnikami wprowadzając swobodną atmosferę spotkania.
Na koniec chętni mogli zakupić książki i uzyskać autograf autorki.
Spotkanie z Panią Magdaleną Majcher zostało zorganizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook