Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia – pod takim hasłem odbyło się 21 maja w naszej bibliotece spotkanie uczniów klasy V b ze st. aspirantem Marcinem Łozińskim z Komisariatu Policji w Złocieńcu.

Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich. Prowadzący, w oparciu o Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, wyjaśnił młodzieży pojęcie nieletni, czyn karalny i demoralizacja oraz przestawił i omówił zachowania świadczące o demoralizacji, prawnym wykroczeniu, czy też przestępstwie. Uczniowie zostali zapoznani z katalogiem środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny wobec nieletniego. Prowadzący poruszył również problem posiadania, rozprowadzania oraz zażywania środków psychoaktywnych przez osoby nieletnie w świetle prawa, jak również zagrożeń internetowych.
Bardzo ważną rzeczą, jak podkreślał starszy aspirant, jest szanowanie siebie i innych oraz informowanie dorosłych o wszelkich niepokojących sytuacjach.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook