Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
STREFA CZYTANIA

Dnia 10 maja przestrzeń wokół  naszej biblioteki przerodziła się w wielką nietypową czytelnię. W Strefie Czytania, którą wydzieliliśmy zaporami zamykającymi ulicę, można było zapoznać się z ideą „uwolnionej książki”, poczytać prasę, obejrzeć „białe kruki”, czyli najstarsze wydania książek dostępnych w naszej bibliotece, ale także zapoznać się z nowościami.

Można też było na przygotowanej tablicy wyrazić swoją opinię na temat biblioteki i miłości do książek. Z myślą o naszych najmłodszych użytkownikach przygotowaliśmy „kącik malucha”, gdzie nasi milusińscy mogli obejrzeć książeczki lub porysować, a powstałe prace zasilały natychmiast  „Galerię na Sznurku”.
Odwiedzające nas w tym dniu dzieci miały okazję wysłuchać licznych wierszy i opowiadań czytanych przez bibliotekarzy, wziąć udział w zajęciach pod nazwą „Brzdące na łące”, pogłówkować  przy rozwiązywaniu zagadek lub przy zabawie „prawda czy fałsz”, dowiedzieć się, czym zajmują się krasnoludki lub pracując w grupach stworzyć  piękną łąkę na papierze.
Najwięcej pozytywnej energii wyzwoliliśmy oczywiście przy zabawach animacyjnych, tak lubianych przez dzieci. Zabawa jest jednym z podstawowych czynników integrujących każdą grupę. Bardziej niż cokolwiek innego wpływa na otwartą, akceptującą atmosferę.  Zabawa sprzyja rozwojowi umysłu, wyobraźni. Służy także jako ujście dla nadmiaru energii, rozładowanie napięć i lęków, które o ile nie zostaną rozładowane, powodują u dziecka większą nerwowość. Zabawa zaspokaja potrzebę aktywności. Dodatkowym celem jest przyjemność płynąca z zabawy.
Padający tego dnia deszcz na szczęście nie przestraszył  wiernych użytkowników biblioteki, którzy przybyli do naszej Strefy Czytania, a dzięki temu, że mieliśmy okazję zaprezentować się na świeżym powietrzu zainteresowaliśmy naszą ofertą przechodniów, którzy do tej pory nie korzystali z naszych usług.
Tak więc - zapraszamy - spotkajmy się w bibliotece na KAWIE, ponieważ działamy   w zakresie:
K – Kultury
A – Animacji
W – Wiedzy
I – Informacji
E - Edukacji

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook