Biblioteka

Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/mirabelka_851x315gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2018 zajaczekgk-is-177.jpglink
«
»
Uzależnienie, co to takiego? Jak działa uzależnienie.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, klasy gimnazjalne oraz klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu wzięli udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień.

Od czego możemy się uzależnić, dlaczego ludzie sięgają po środki uzależniające, jak działa uzależnienie, to główne pytania, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi.
Uzależnienie rozpoznajemy, gdy pojawia się przymus wykonywania jakiejś czynności lub używania substancji. Powtarzająca się sekwencja tych samych czynności staje się czymś w rodzaju rytuału. Używka zaczyna być głównym źródłem przeżywania stanów emocjonalnych. Zmienia się nasz sposób postrzegania rzeczywistości, usprawiedliwiamy swoje uzależnienie, dostrzegamy jego „korzyści”, sami się oszukujemy. Potrzebujemy coraz większej dawki „uzależniacza”. Jakiekolwiek próby samodzielnego zerwania z nałogiem kończą się niepowodzeniem. Jedynym ratunkiem jest fachowa psychoterapia.
Dlatego życzmy wszystkim ludziom kontroli nad sobą i niezależności od najróżniejszych zachowań i używek, bo to właśnie nałóg odbiera nam wolność wyboru. Jest jak dyktator, który mówi, co nam wolno, a czego nie.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook