Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
WARSZTATY TWORZENIA KOMIKSU ZE ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM

8 października w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu odbyły się warsztaty komiksowe przeprowadzone przez Zbigniewa Masternaka. W zajęciach wzięła udział klasa Vc ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Zbigniew Masternak jest pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i producentem. Jest autorem autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”, na podstawie którego ukazał się film pod takim samym tytułem w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Trwają prace nad filmem „Nędzole” na podstawie kolejnej powieści z cyklu „Księstwo”, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi. Książki Masternaka ukazały się w przekładach na niemiecki, rosyjski, ukraiński, bułgarski, macedoński, mongolski.
Podczas bibliotecznych warsztatów młodzież dowiedziała się, w jaki sposób powstaje komiks i skąd czerpać pomysły. Uczniowie stworzyli krótkie historie komiksowe, których akcja rozgrywała się w Złocieńcu. Do powstania komiksów wystarczyły tylko kredki, ołówki, papier i wyobraźnia. Na zakończenie spotkania wszyscy zaprezentowali swoje prace, a autorzy najciekawszych komiksów otrzymali nagrody.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook