Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

10 PROSTYCH SPOSOBÓW WSPIERANIA BIBLIOTEKI

1. Przyprowadź znajomych – przyjaciela, członka rodziny, czy grupę młodzieży. Pokaż im, co lubisz najbardziej i zaoferuj pomoc w założeniu własnej karty bibliotecznej.
  2. Przekaż darowiznę– rozważ możliwość wsparcia finansowego lokalnej biblioteki. Umożliwi to bibliotece rozszerzenie i poprawę jakości oferowanych usług.
  3. Zasil księgozbiór – przekaż książki lub wraz ze znajomymi zasponsoruj zakup czasopism dla swojej biblioteki.
  4. Zostań wolontariuszem – zapytaj pracowników biblioteki, jak najlepiej możesz pomóc – czytając dzieciom baśnie, pomagając seniorom w korzystaniu z komputerów, a może nastolatkom w odrabianiu lekcji?
  5. Promuj bibliotekę – w imieniu stowarzyszenia, firmy lub grupy mieszkańców zgłoś kandydaturę biblioteki do tytułu instytucji roku.
  6. Wyślij list do mediów – do redaktora lokalnej gazety z informacją o tym, dlaczego biblioteka jest ważna dla ciebie i innych mieszkańców.
  7. Bądź rzecznikiem biblioteki – przemawiaj w jej imieniu na spotkaniach lokalnych stowarzyszeń, grup i organizacji. Do udziału w takim spotkaniu zaproś dyrektora i kierownika biblioteki, po to, by opowiedział/a o działalności, ofercie i potrzebach biblioteki.
  8. Weź udział w posiedzeniu rady miasta/ gminy/ powiatu – to znakomita okazja, by publicznie podziękować za wspieranie biblioteki. Albo wyślij przedstawicielowi Rady krótką informację o tym, jak często korzystasz i jak bardzo cenisz swoją bibliotekę.
  9. Angażuj innych – opracuj krótkie wystąpienie (zdanie lub dwa), które pomoże ci szybko wyjaśnić, dlaczego biblioteka jest równie ważna i potrzebna jak wodociągi i wygłaszaj je, gdy tylko masz okazję, by zachęcić do angażowania się na rzecz biblioteki.
  10. Uwzględnij bibliotekę planując testament – możesz, na przykład, zaplanować przekazanie bibliotece księgozbioru.