Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

50 ( I JEDEN) POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KOCHAĆ TWOJĄ BIBLIOTEKĘ!

1. Możesz wypożyczać i czytać książki.
2. Pobyt w bibliotece to znakomita ucieczka od codzienności i pogody za oknem!
3. Jest miło i spokojnie, co daje czas na zebranie myśli.
4. Idealne miejsce na różnorodne zajęcia dla dzieci, co oznacza zabawę dla całej rodziny.
5. Idealne miejsce, aby spotkać się z przyjaciółmi.
6. Znakomity sposób, aby nawiązać nowe znajomości.
7. Częste odwiedziny w bibliotece są najlepszym sposobem poszerzenia słownictwa Twojego dziecka.
8. Możesz przeglądać gazety i czasopisma, zarówno nowe, jak i archiwalne wydania.
9. Tak, mamy bezprzewodowy Internet !
10. Wydrukuj mail, CV, zdjęcie rodzinne czy podanie o pracę – biblioteka  wyposażona jest w kopiarki
     i nowoczesne drukarki.
11. Poznaj swoich bibliotekarzy – to specjaliści, którzy zawsze pomogą Ci w znalezieniu informacji,
     ale i wysłuchają gdy trzeba.
12. Oprócz książek, czasopism i gazet większość bibliotek zapewnia dostęp do internetowych baz danych.
13. Dzięki bibliotece możesz przenieść się do czasów dzieciństwa.
14. Możesz grać w gry planszowe, ułożyć puzzle.
15. W bibliotece przygotujesz się do testów i egzaminów, bez konieczności kupowania drogich książek do nauki.
16. Biblioteki są doskonałym miejscem do przeglądania nowości wydawniczych.
17. Zapytaj o możliwość skorzystania z wypożyczalni międzybibliotecznej – dzięki temu dotrzesz
     do zbiorów innej biblioteki.
18. W bibliotece możesz grać w gry komputerowe, czatować ze znajomymi i wysłać maile.
19. Korzystanie z biblioteki wyrobi w Twoim dziecku poczucie odpowiedzialności.
20. Na oferowanych w bibliotece kursach możesz podnieść kompetencje i zdobyć nowe umiejętności,
     dzięki czemu zwiększasz szansę na awans w pracy.
21. Dzięki bibliotece możesz znaleźć pracę on – line.
22. Dzięki bibliotece kupisz i sprzedasz przedmioty na aukcjach internetowych.
23. Im więcej czytasz, tym więcej będziesz mieć do powiedzenia na kolejnym spotkaniu z przyjaciółmi.
24. Możesz sprawdzić maila, zaktualizować profil na Facebooku i założyć bloga.
25. Biblioteki to bezpieczne miejsca dla Ciebie i Twoich dzieci.
26. Biblioteki proponują proste sposoby na większe zaangażowanie w społeczność lokalną.
27. Lokalna biblioteka jest częścią lokalnego dziedzictwa – prawdopodobnie chodzili tam Twoi rodzice,
     a może nawet dziadkowie.
28. Wspieranie lokalnej biblioteki wspiera całą społeczność.
29. Rozejrzyj się po okolicy – biblioteka jest  bardzo blisko – możesz odwiedzić ją w każdej chwili!
30. Przyjdź i zobacz nową wystawę (zmienia się kilka razy w roku)
31. Znajdź informację na temat wydarzeń i imprez miejskich.
32. Biblioteka jest doskonałym sposobem promowania twórczości lokalnych artystów.
33. Biblioteka może Ci pomóc w uprawianiu niemal każdego hobby.
34. Bywanie w bibliotece jest modne!
35. Biblioteki są najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się wszystkiego o twojej okolicy,
     jej historii i sprawach bieżących.
36. Wycieczki do biblioteki mogą być nagrodą dla dzieci.
37. Oferta biblioteki znakomicie przygotowuje do domowego majsterkowania.
38. Biblioteki dają szansę poczuć się jak prawdziwy członek/członkini społeczności.
39. Podczas spotkań organizowanych w bibliotece masz szansę uzyskać poradę od specjalistów
     z różnych dziedzin.
40. Poznaj klasykę w oryginale – w bibliotece znajdziesz również książki obcojęzyczne.
41. Zaplanuj wakacje od Rzymu do Krymu przez Alaskę – z pomocą przyjdzie bibliotekarz i księgozbiór.
42. Dzięki bibliotece dowiesz się, jak poskromić lwa, otrzeć krokodyle łzy i czy sójka rzeczywiście wybiera się
     za morze.
43. Zajrzyj do biblioteki nie tylko od święta i odkryj najlepsze przepisy na barszcz, pyszne pierogi
     i ciasto drożdżowe jak u babci.
44. Znajdź i wypożycz filmową wersję ulubionej książki lub książkowy pierwowzór ukochanego filmu.
45. Sięgnij gwiazd – z atlasem nieba, horoskopem lub biografiami gwiazd Hollywood.
46. Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń i odwiedź wujka w Szczebrzeszynie lub siostrę w Rzymie.
47. Znajdź najlepsze szkoły, uniwersytety i fundusze inwestycyjne dla siebie i dzieci.
48. Sięgnij po książkę mówioną – biblioteka to również baza audiobooków.
49. Dzięki bibliotece masz szansę pokonać prozę życia i odkryć w sobie duszę poety.
50. Jest książka – jest zabawa. Ale to już przecież wiesz.

51. A to wszystko za darmo!!!