Biblioteka

Biblioteka Publiczna

ul. Obrońców Westerplatte 3, 78-520 Złocieniec
tel. 94 36 71 649,  tel. kom. 693 956 178

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/2gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/maj z biblioteka bangk-is-177.jpglink
«
»
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Biblioteka Publiczna w Złocieńcu obchody tego wyjątkowego tygodnia rozpoczęła manifestacją miłości do książek. Razem ze społecznością Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa oraz Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka wzięliśmy udział w akcji „Jak nie czytam! Jak czytam!”

W naszej bibliotece gościliśmy także kl. IIe SP nr 1 z panią Renatą Barańską oraz kl. III SP nr 1 z panią Anną Delegacz- Jurską. Uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki oraz wysłuchali opowiadania „Klops” z książki Dominiki Słomińskiej pt. „Kostka i Bruno – szkolne przygody”, które uświadamia dzieciom, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie. W każdej klasie, w ogóle w każdej grupie ludzi – małych czy dużych – może się zdarzyć, że komuś przypadnie rola kozła ofiarnego, na którego słabościach inni będą budować swoją siłę. A przecież każdy z nas jest wyjątkowy i unikatowy.
W tym szczególnym tygodniu odwiedziła nas również najmłodsza grupa dzieci z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka, czyli „Jeżyki”. Maluszki wysłuchały historyjki pt. „Sam się ubieram” oraz mogły samodzielnie pooglądać specjalnie dla nich przygotowane książki.
Dzieci z Przedszkola Prywatnego oraz Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka miały także okazję uczestniczyć w akcji plenerowej. Wierszyki naszym milusińskim czytały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa oraz „Pestki” z 27 Drużyny Starszoharcerskiej działającej przy Gimnazjum nr 1.
Po południu pod stuletnim dębem Antkiem spotkaliśmy się z Mróweczkami i Żbikami z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka, a żartobliwe wierszyki wiosenno-przyrodnicze czytały radne Rady Miejskiej - Monika Kuczyńska i Elżbieta Frankowska.
Z niecierpliwością już czekamy na XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego obchody przewidziane są na początku czerwca już za rok.

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook