Biblioteka zaprasza

http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/tydzien_bibliotek_2015_banergk-is-177gk-is-177.jpglink
http://biblioteka.zok.zlocieniec.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/MKIDMgk-is-177.pnglink
«
»
XVIII Tydzień Czytania Dzieciom - podsumowanie

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie bliski kontakt z książką jako słowem pisanym.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Czytania Dzieciom, to "Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie".

"Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym".
Hasło Tygodnia nawiązuje też do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Biblioteka Publiczna w Złocieńcu włączyła się w tę ogólnopolską akcję zapraszając instruktorów Ali Fitness Klub - Kingę Sawicką i Pawła Chojnackiego, asystenta terenera w Klubie Karate Kyokushin Złocieniec - Piotra Burzyńskiego oraz sensei Klubu Karate Kyokushin z Kalisza Pomorskiego i Klubu Karate Wataha z Łobza - Tomasza Woźniaka.
Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki o zdrowym stylu życia oraz ćwiczenia rozciągające, ogólnorozwojowe z elementami fitness, karate, a także konkurencje sportowe z rywalizacją między drużynami.
Bardzo dziękujemy naszym gościom za przygotowanie wspaniałych zajęć dla dzieci. To było prawdziwe czytelniczo-sportowe święto!

Copyright © 2012 Złocieniecki Ośrodek Kultury

Gościli u nas

logo biblioteka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

co dzieje się w ZOK i kinie - zapisz się.
Nasza galeria

Nasi partnerzy

ministerstwo kulturylogo logoorange logo PRB  logopartnerstwomak plus_logologobibliotekaplus     logo kraszewski    BN LOGO

 

 

          

Facebook