25 października w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyła się XII edycja turnieju wiedzy NAJLEPSZY Z 10 zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu. Do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu. Szkoły wytypowały po 5 zawodników, którzy przystąpili do turnieju. Zawodnicy wchodząc na scenę zajęli wylosowane wcześniej miejsca. Przed rozpoczęciem gry zostali jeszcze raz zapoznani z regulaminem.
Pytania obejmowały bardzo różne dziedziny wiedzy – poprzez geografię, historię, literaturę czy matematykę aż po informacje z życia codziennego. Błędna odpowiedź lub jej brak skutkowały utratą „szansy”. W ten sposób wyłoniliśmy trójkę finalistów, którzy zyskując nowe szanse nadal musieli zmagać się z pytaniami.
Po pełnej emocji rywalizacji zwycięzcami zostali:
FILIP BODNAR – nagroda główna – 250,00 zł
STANISŁAW CHWASTEK – II miejsce – 150,00 zł
STANISŁAW KROCHMAL – III miejsce – 100,00 zł
Pozostali zawodnicy to:
LENA MARCHEWKA
TYMOTEUSZ STEMPNIEWSKI
ALEKSY WISZNIEWSKI
STANISŁAW WALCZAK
KACPER KOTARSKI
STANISŁAW SOBCZYK
MARTYNA PIZIAK
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do kina.
Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania ‎turnieju.
Szczególne podziękowania dla Pani Justyny Wiśniewskiej oraz Pani Anny Lipskiej za zaangażowanie i ‎przygotowanie uczniów do turnieju na etapie szkolnym.‎