Dnia 18 marca w kinie Mewa odbył się powiatowy przegląd 69. Ogólnopolskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu.
W przeglądzie udział wzięło 22 wykonawców: 21 w Małym Konkursie Recytatorskim oraz 1 w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy musieli zaprezentować po dwa utwory: wiersze z publikowanej literatury w kategorii klas I – III oraz wiersz i prozę w kategorii klas IV – VI, VII – VIII i szkół ponadpodstawowych.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, komisja w składzie:
- Małgorzata Mazurkiewicz – Nowak – kierownik Biblioteki Publicznej w Wierzchowie
- Eugenia Szastko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku
- Elżbieta Frankowska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Złocieńcu
postanowiła przyznać tytuł LAUREATA w Małym Konkursie Recytatorskim:
- ZUZANNIE ZIĘTEK - JAKUBOWSKIEJ – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu
- MICHALINIE ABRAMCZYK – Szkoła Podstawowa na 1 w Drawsku Pomorskim
- LENIE MARTUSIEWICZ – Szkoła Podstawowa na 1 w Drawsku Pomorskim.
Wyróżnienia otrzymali: Maria Sochanek, Maja Marszał, Stanisław Szalewicz, Cezary Szkwarek oraz Maja Wolańska.
Komisja podkreśliła, iż poziom recytacji był wyrównany, uczestnicy zaprezentowali ciekawy dobór tekstów oraz oryginalny sposób ich interpretacji.
Laureaci konkursów będą reprezentować Powiat Drawski na eliminacjach wojewódzkich w Kołobrzegu.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.
Dziękujemy instruktorom, nauczycielom i opiekunom za znakomitą pracę z młodymi uczestnikami przeglądu.
tekst i zdjęcia: Grażyna Król