Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, ustanowiony został przez UNESCO. W 2024 roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.
Dzień ten tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu.
Biblioteka Publiczna w Złocieńcu świętowała ten szczególny dzień razem z dziećmi ze żłobka i przedszkola Krasnoludek Złocieniec.
Zachęcamy wszystkich do świętowania tego dnia poprzez sięganie po swoje ulubione książki i dzielenie się swoimi literackimi pasjami.