26 kwietnia aktorzy krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu spektaklem promującym czytelnictwo „Opowieści z teczki Profesora Książeczki” rozpoczęli cykl wydarzeń związanych z obchodami Tygodnia Bibliotek.
Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w zaciszu leśnej pracowni tworzy opowiadania, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki. Szalony bohater przeprowadził widownię przez świat wyobraźni, który okazał się bardzo zaskakujący. Każda myśl w głowie przerodziła się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci poznały osobiście Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz misia Chrapka.
Głównym celem dydaktycznym spektaklu było zachęcenie najmłodszych widzów do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek. Aktorzy ukazali, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie. Dostarcza ono wiele rozrywki oraz przenosi w odległy i magiczny świat wyobraźni, dzięki czemu możemy znaleźć się w samym środku akcji. W ciekawy sposób podkreślili ważną rolę bibliotek oraz szacunek do książek.
W przedstawieniu czynny udział brali widzowie, czyli uczniowie nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, angażując się w fabułę, którą sami mogli wykreować.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Spektakl został sfinansowany z dotacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim w ramach pełnionych przez MiPBP w Drawsku Pom. zadań powiatowych.